Časté otázky


Bude moje dieťa v tábore pod kvalifikovaným pedagogickým dozorom?

Áno, nemusíte mať obavy, všetky aktivity v našom dennom tábore prebiehajú pod odborným kvalifikovaným dozorom s dlhoročnou pedagogickou praxou.

Aké sú prevádzkové hodiny denného tábora?

V dennom tábore môže Vaše dieťa plnohodnotne stráviť celý deň vždy od 7.00 hod. do 17.00 hod. Príchod detí do tábora je od 7.00 hod. do 8.30 hod. a odchod z tábora od 15.30 hod. do 17.00 hod. alebo po dohode v časoch podľa Vašich potrieb.

Čo máme dieťaťu do tábora pribaliť?

Pri nástupe do tábora je potrebné odovzdať fotokópiu kartičky poistenia. Do tábora Vášmu dieťaťu prosím pribaľte malý ruksak a fľašku na vodu . Dobrovoľnou výbavou je obľúbená hračka. Tiež môžete dieťaťu priniesť náhradné oblečenie pre prípadné malé nehody (obliatie sa a pod.), ktoré u nás môžete ponechať počas celého týždňa.

Naopak, neodporúčame priniesť si do tábora cenné veci, ako napríklad mobil, či väčšiu sumu peňazí.

Aké je vhodné oblečenie do tábora?

Najvhodnejšie je pohodlné športové oblečenie, športová obuv (tenisky a pod.) a vhodná pokrývka hlavy ako ochrana pred letným slniečkom. V prípade daždivého počasia zas nezabudnite dieťaťu pribaliť pršiplášť .

Je potrebné zabaliť dieťaťu aj desiatu a podobne?

V našom dennom tábore je pre deti zabezpečená plnohodnotná výživná a hlavne chutná strava 3 x denne - desiata, obed a olovrant. Počas celého dňa je k dispozícii pitný režim a ovocie. Takže hladovať nebude určite nikto, ale ak uznáte za vhodné, môžete dieťaťu navyše pribaliť nejakú maličkosť pod zub.

Moje dieťa má potravinovú intoleranciu, alergiu a pod.. Je u Vás možné mu zabezpečiť vhodnú stravu?

Áno, v prípade potravinových intolerancií, alergií a podobne vieme pre dieťa zabezpečiť vhodnú stravu počas celého dňa v tábore. O akýchkoľvek obmedzeniach tohto typu nás prosím informujte priamo v prihláške.

Aké aktivity moje dieťa v tábore čakajú?

Náš denný tábor ponúka pestré možnosti trávenia času. Miesto konania je v príjemnom prostredí -  z jednej strany je obklopené brezovým hájikom a z druhej riekou Nitra, v blízkosti mestského parku na Sihoti. K dispozícii je moderné vonkajšie športové ihrisko.

Počas dňa sa spolu zabavíme pri spoločných zábavno-súťažných hrách, tvorivých dielňach, pohybových aktivitách, či výletoch do okolia.

Nudy sa obávať nemusíte ani v prípade nepriaznivého počasia. K dispozícii je plne vybavená telocvičňa so športovým vybavením na futbal, flórbal, badminton, basketbal ..., ale aj ping-pong, x-box, či stolný futbal.

Zároveň máme pre deti pripravené najrôznejšie tvorivé dielne či zaujímavé poznávacie aktivity, na ktorých sa hravou formou dozvedia veľa napríklad o vesmíre, prírode, prvej pomoci a podobne.

Čo ak sa moje dieťa nebude môcť zúčastniť tábora z dôvodu ochorenia, vážnych rodinných dôvodov a podobne?

Chápeme, že niektoré situácie nie je možné naplánovať a preto Vám v odôvodnených prípadoch ako je napr. ochorenie dieťaťa, rodinné dôvody a podobne radi bezplatne umožníme zmenu turnusu (v prípade voľnej kapacity) alebo aj náhradu účastníka.

Okrem toho je možné takúto situáciu riešiť aj poistením dieťaťa, ktoré zahŕňa poistenie storna.          V prípade záujmu o poistenie prosím, vyplňte prosím príslušné údaje priamo  v prihláške.

Bližšie informácie o storno podmienkach nájdete priamo vo všeobecných podmienkach, ktoré sú súčasťou prihlášky.

Je u Vás možné využiť príspevok zamestnávateľa na rekreáciu/rekreačný poukaz?

Áno, na účasť Vášho dieťaťa v dennom tábore Prázdninkovo je možné využiť príspevok zamestnávateľa. V prípade Vášho záujmu prosím, nás prosím informujte pri podaní prihlášky, alebo pri nástupe dieťaťa na turnus.

Moje dieťa chce ísť do tábora spolu so spolužiakom/kamarátom. Poskytujete aj kamarátske zľavy?

Áno,  poskytujeme kamarátsku zľavu. Zľava sa vzťahuje na obe deti, na jej využitie je potrebné, aby sa deti prihlásili do tábora v rovnakom čase a meno kamaráta navzájom uviedli na prihláške.

Chceli sme dieťa prihlásiť do tábora, ale daný turnus je už obsadený. Môžme napriek tomu  vyplniť formulár prihlášky ako náhradník?

Áno, keď je turnus obsadený a máte záujem Vaše dieťa prihlásiť ako náhradníka, prosím vyplňte formulár nezáväznej prihlášky s uvedením Vašich kontaktných údajov. V prípade, ak sa miesto v tábore uvoľní, budeme Vás ihneď kontaktovať.